Pravda nás oslobodí...

Autor: Zuzana Koščová | 24.1.2011 o 11:14 | (upravené 24.1.2011 o 11:20) Karma článku: 15,76 | Prečítané:  3052x

Pozerám na krabicu od mlieka a nevychádzam z údivu. Tento obal vraj pomáha prírode! Tetrapak? To je snáď nejaký vtip, nie? Ale nie je... a čím viac otváram uši a sledujem, tým viac a viac to prestáva byť vtipné. Premýšľam, či sme už takí ohlúpnutí alebo kde je chyba... veľa ľudí cíti ten chaos, pomýlenosť, neslobodu, manipuláciu, hľadá vinníkov. Kritizuje mladú nevychovanú generáciu, staršiu generáciu poznačenú socializmom, médiá, politikov, podnikateľov, rodičov, učiteľov, cirkev, Európsku úniu, kapitalizmus alebo čokoľvek čo sa skryje pod „chorý systém“. Premýšľam a zdá sa mi, že najväčším problémom sú klamstvá. Poznáte to, že 100 krát opakovaná lož sa stane pravdou? Niečo na tom bude... Zabojujme za pravdu, za skutočné informácie, aj sami nazývajme veci pravým menom...

Že rodinu nespája čokoláda, ale komunikácia.

Že dobrá matka nie je taká, čo kupuje deťom cukríky so syntetickými „vitamínmi“ alebo varí glutamanový bujón, ale taká čo im dáva každodennú dávku lásky a pozornosti.

Že je najväčšia blbosť spotrebný tovar radšej splácať ako naň šetriť.

Že mlieko vám nepomôže prekonať životné problémy.

Že Boris Kollár nie je žiadna celebrita, ale iba promiskuitný chlap.

Že daňová kontrola či SOI nie je v súčasnej podobe nič iné ako štátne výpalné.

Že deň môže byť nádherný, aj keď slnko vyjde bez toho, aby ste na tom zarobili.

Že pravú rodinnú pohodu vám zázračne nevyčaruje sledovanie troch kanálov naraz v digitálnej kvalite.

Že takému, čo vyhrá pochybný tender s cieľom vykradnúť štátny rozpočet sa nehovorí podnikateľ, ale zlodej. (keď si sova začne hovoriť holub, začnete jej hovoriť holub?)

Že kúpiť v akcii to, čo vôbec nepotrebujete, neznamená ušetriť.

Žiadajme pravdu. Odmietnime jej ohýbanie podľa toho ako fúka vietor , prifarbovanie na fialovo, prebaľovanie do nového obalu v hypermarkete, aj keď to, čo je vnútri poriadne smrdí. Začnime od seba, zbavme sa predsudkov, spoznajme podstatu vecí, uvažujme v súvislostiach... Nenechajme si nahovoriť, že to, čo nevyhnutne potrebujeme je najnovší hypermobil/práčka/lak na vlasy. Však niekde v hĺbke duše vieme, na čom skutočne záleží, nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?