Som žena! Nie stroj na krásu.

Autor: Zuzana Koščová | 3.2.2009 o 12:33 | Karma článku: 14,86 | Prečítané:  4121x

So Soňou sa kamarátim už dobrých desať rokov aj napriek nášmu diametrálne odlišnému pohľadu na svet, vzťahy a vlastne skoro všetko. Bola som svedkom jej divokých i menej divokých období a tak by sa mohlo zdať, že studnica vecí, ktorými by ma mohla prekvapiť je už vyčerpaná. Ona však má fascinujúcu schopnosť ma prekvapovať bez väčšej námahy aj naďalej :-) Tak ako minule...

„Zuzi, vieš, keď sa za mnou neotočia aspoň dvaja muži za deň, tak sa mi ten deň ani neráta. A premýšľam vtedy, čo je so mnou zle... a kde je chyba."

Ja sa nadýchnem a.... znova vydýchnem. Čo mám na to povedať? Ale Soňa už veselo pokračuje...

„Neviem, čo budem robiť, keď budem stará... nechcem na to ani myslieť. Jedinou mojou nádejou je fakt, že v dnešnej dobe už aj ženy v strednom veku môžu vyzerať atraktívne... ako napríklad české speváčky..."

Zaháňam obraz vyhladenej Helenky „mladistvo" šantiacej so zmrzlinou nemenovanej značky a snažím sa zapojiť.

„Soni, ale mne sa zdá, že sa tým priveľmi trápiš... akoby na tom stála tvoja identita..."

„Veď aj z veľkej časti stojí," odvrkne Soňa trošku mrzuto, asi tak, že ja to zjavne nechápem a ako mi to má ešte vysvetliť, aby som sa chytila.

V tej chvíli som si uvedomila, že niečo podobné som už od žien počula veľakrát, aj keď inými slovami. Hlavne byť atraktívna, krásna, štíhla, reprezentatívna, dokonale zladená a prosto v každom smere ideálna. Také ženy muži chcú, také obdivujú, za takými sa otáčajú a také si vyberajú. Vážne? Osobne s tým až toľko skúseností nemám, keďže mám jeden mnohoročný vzťah, ale aj keby... nie je to trochu smutné? Vidieť svoju hodnotu v tom ako vyzerám? A keď tak z nejakého dôvodu vyzerať prestanem, všetko sa zrúti alebo čo sa stane?

Extra dlhé mihalnice? Postava 90-60-90? Nie! Ponúkam radšej inteligentný rozhovor, ochotu pomôcť ak treba, úsmev, optimizmus, ucho na vypočutie a občas aj depresívnu náladu a PMS. No a čo? Som žena. Ak chce niekto Barbie, nech si kúpi v hračkárstve alebo cez internet.

Ženy si vyboxovali, aby bol model vždy usmiatej tip top gazdinky a lá Bree Van de Kampová odsunutý do zabudnutia, no vytvorili nový. Stepfordské paničky v bledozelenom. Spolu s pokožkou si solárkujú aj sebahodnotenie a svoje vlastné ja skrývajú deň čo deň pod make-up. Čo ak by sa niekomu nepáčilo? Lenže skutočné šťastie ide ruka v ruke so sebaprijatím...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?