Ukáž svoju silu, ale nie na žene.

Autor: Zuzana Koščová | 5.11.2008 o 10:58 | Karma článku: 12,25 | Prečítané:  2145x

S takýmto transparentom vystúpilo isté basketbalové družstvo pred dôležitým zápasom. V hale na chvíľu zavládlo hrobové ticho, ktoré vzápätí vystriedal obrovský aplauz. Kampaň úplne jednoduchá a lacná a predsa ľudsky hlboká a efektívna.

Sme na ceste. Téma domáce násilie už nie je tabu. Národný folklór typu „keď ženu udrieš, akoby si roľu pohnojil" už vytláča iná filozofia. Že udrieť partnera nie je v pohode. Že nadávať a ponižovať nie je v pohode. Že požadovať sex, keď sa partnerovi nechce nie je v pohode. Vieme, čo všetko nie je v pohode, napriek tomu ostávame často podivne ľahostajní.

Včera som mala možnosť pozrieť si úžasný šot, ktorý sa v boji proti domácemu násiliu s veľkým úspechom premietal v Chorvátsku. Voľne preložené a popísané je to v tomto duchu...

Celý šot je kreslený, objaví sa malý chlapček, ktorý rozpráva... zábery plynú... v oknách paneláku vidno jednotlivé scény.

„Keď sme s Marienkou pri hre kopli susedovi loptu do okna, strašne na nás kričal a chcel volať políciu..."

„Keď mal Karol, čo býva pod nami, večer oslavu a mali nahlas hudbu, suseda mu búchala metlou do steny a zavolala naňho políciu..."

„Keď ujo, čo býva vedľa nás, bije tetu a ona strašne kričí a plače, babka dá hlasnejšie telku a povie, že to nie je naša vec..."

Na poslednom zábere už len vidno panelák... v jednom okne pokračuje bitka... a vo všetkých ostatných... šumí telka.

Násilie je zločin!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?