Jednoducho láska...

Autor: Zuzana Koščová | 9.9.2008 o 0:49 | Karma článku: 13,13 | Prečítané:  3244x

Čo sa vám vybaví keď sa povie láska?

Ja si hneď spomeniem na jeden párik, čo som videla asi pred rokom, ale odvtedy si ten obraz pripomínam v mysli. Ona mala hnedé polodlhé vlasy a smiech v očiach. On mal úsmev na tvári a nežne ju držal za ruku. Obaja mali Downov syndróm. Túlili sa k sebe. Nevinnosť a oddanosť z nich doslova žiarila. A pretvárala tváre ľudí na okolo. Cítila som ako ma napĺňa úplne celú. Možno som príliš citlivá a možno kúsok blázon, ale môžem čestne prehlásiť, že niečo sa vo mne pohlo...

Keď sa povie láska, spomeniem si aj na iný párik. Mala som sedemnásť a práve začínala randiť s mojím manželom. Ležali sme na deke na kúpalisku a sledovali ľudí naokolo. Vtedy sme si ich všimli... Sedeli na lavičke a držali sa za ruky. V slušivých plavkách, tváre nastavené slnku a jemný úsmev na perách... Ona mala asi sedemdesiatpäť a on možno osemdesiat. Doteraz si pamätám ako sme na nich hľadeli a šepkali si, že je nádherné takto spolu zostarnúť.

Po piatich rokoch sme to vzali za definitívnu vec. Áno, takto spolu chceme zostarnúť. Aj keď ja budem škaredá a on senilný. Veď už teraz bez seba nevieme byť, keď sme mladí, tak neviem čo bude, keď už budeme starí :-) No a čo, že je to prvá láska? (myslela som si, že je to pekné, ale následne som bola mnohokrát varovaná, že prvé lásky nikdy nevydržia...) No a čo, že sme (údajne) veľmi mladí? (Je 23 tak málo?) No a čo, že si (údajne) nič neužijeme života? (potvrdzujem, že manželstvom sa život vážne neskončil :-) Dôležité je mať po boku toho správneho človeka... a dobrých ľudí. Dôležité je dokázať sa zastaviť a usmiať nad prítulným bábätkom... nad objatím rodičov... nad tehotným párikom v nákupnom centre... dokázať načerpať z toho okamihu a povedať si: „To je láska." :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?